Yeni ProgramlarımızYeni Konferanslarımız

Yıldız Teknik Üniversitesi Restorasyon bölümünden 1992 yılında mezun oldu.

Aynı yıl profesyonel iş hayatına başladı. TBMM Milli Saraylar Daire Başkanlığı Dolmabahçe Sarayı ve uluslararası kazı heyetleri ile birlikte yürütülen pek çok tarihi eserin restorasyonunda görev aldı. 1995 yılında uluslararası organizasyonlar alanına geçiş yapan Acar, farklı firmaların çatısı altında yöneticilik görevini sürdürdü. Aynı zamanda, inovatif pazarlama içeriklerinin geliştirilmesi, pazarlama trendleri ve farklılaşma konularında da çalışmıştır.

Uluslararası organizasyonlar alanında çalıştığı 12 yıl boyunca, özellikle farklı kültürlerin tarihlerindeki hikâyeler konusuna ilgi duyarak araştırmalar yapmıştır. Acar, “hikâye anlatımı” ve “yönetim bilimlerinde hikâyelerin etkisi” konularında farklı eğitim programlarına katılmış ve modüller geliştirmiştir.

Acar, 2007 yılından bugüne, kurucu ortağı olduğu Onda Consultancy çatısı altında, alanında lider şirketler için danışmanlık ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir. Organizasyonların pazarlama ve kurumsal kültür konularındaki gelişimlerine uzmanlığı ile ışık tutmaktadır.

Uzmanlık alanları; pazarlama trendleri, bütünleşik pazarlama iletişimi, inovasyon, stratejik storytelling ve kurumsal kültür konularıdır.

Acar, hikâyelerin bireysel ve kurumsal performans yönetimi üzerindeki etkilerine odaklanmıştır. Yapmış olduğu araştırmaları ve geliştirdiği özgün çözümleri ile şirketlere derin bir uzmanlık ve bilgi birikimi sunmaktadır. Tasarım odaklı düşüncelerin sürdürülebilir başarıya yansıtılmasını hedefleyerek verimliliğe hız kazandıracak bütünsel metodolojileri şirketlere uygulamaktadır.

Aynı zamanda konferans konuşmacısı da olan Acar, bugüne kadar Sabah Gazetesi İşte İnsan, Habertürk HT Hayat ve Gazete Vatan’da köşe yazarlığı yapmıştır.