Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Yeni ProgramlarımızYeni Konferanslarımız

Anadolu Üniversitesi, İletişim Bilimleri Fakültesi, İngilizce Eğitim İletişimi ve Planlaması bölümünden 1992 yılında mezun oldu.

Aynı yıl, profesyonel iş hayatına Migros Türk’te Eğitim Uzmanı olarak başladı. Sonrasında Brisa Bridgestone Sabancı’da Eğitim Uzmanı olarak devam etti. Shell Company Türkiye’de Satış Geliştirme ve Saha Eğitim Müdürü olarak çalışmasının ardından Yeni İstasyon Açılış ve Operasyonel Mükemmellik Müdürü olarak görev aldı. Son olarak, UPS Türkiye’de Grup İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yaptı.

Brisa’da, üretim bölümlerine yönelik “Liderlik Gelişimi ve Verimlilik” konuları üzerinde çalıştı. Söz konusu çalışmalar ile iş performansı ve verimlilik ile ilgili önemli katkılar sağlandı. Acar’a, 1999 yılında, Brisa üst yönetimi tarafından “Üretime En İyi Destek” dalında Toplam Kalite Ödülü verildi. En iyi uygulama seçilen model, Türkiye ekonomisine yön veren şirketlerde halen uygulanmaktadır.

Shell Türkiye’de perakende satış ile ilgili “Satış Yetkinliklerini Geliştirme ve Müşteri Memnuniyeti” uygulamalarını tasarladı ve gerçekleştirdi. Söz konusu uygulamaların sonucunda çalışan ve müşteri memnuniyeti ile birlikte önemli ölçüde satış artışı sağlandı. Acar’ın geliştirdiği satış modeli, 45 Avrupa ülkesi arasından en iyi uygulama seçildi ve Acar’a 2002 yılında “Shell Avrupa Başkanlık Ödülü” verildi.

Acar, profesyonel iş hayatında elde ettiği bilgi birikimi ve tecrübeleriyle 2007 yılında Onda Consultancy’yi kurdu.

Uzmanlık alanları; strateji, liderlik, satış ve ticari pazarlama yönetimi, kurumsal kültür, organizasyonel verimlilik ve gelişim konularıdır.

Acar, çalışmalarında özellikle sürdürülebilir gelişim, kültür ve ölçümleme konuları üzerine odaklanmıştır. Etkili iş modelleri geliştirerek ve farklı ölçümleme metodolojilerini kullanarak şirketlerin sürdürülebilirliğine katkı sağlamaktadır.

2007 yılında, danışmanlık alanında, Türkiye’nin ilk marka olarak tescil edilmiş Stratejiden Performansa© modelini geliştirmiştir. Acar’ın stratejinin uygulanmasına yönelik gerçekleştirdiği yenilikçi çözümleri modelin çıkış noktası olmuştur. Stratejiden Performansa© modeli, vizyonun gerçeğe dönüşmesi ve başarının sürekliliği adına Türkiye ve yurtdışındaki şirketlere uygulanmaktadır. Türkiye’de modelin uygulandığı çok uluslu şirketler hedeflerinin üzerinde başarı elde etmiştir ve global ölçekte “en iyi uygulama” seçilerek ödüllendirilmiştir.

Acar, bugüne kadar, 22 farklı sektörde, alanında lider şirketler için danışmanlık ve eğitim uygulamalarını gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Rusya, İtalya, Yunanistan ve İngiltere’de global danışmanlık projelerine liderlik etmiştir.

Acar, kurumsal kültürün iş performansı üzerindeki etkilerini araştırmaktadır. Kalıcı öğrenmeyi sağlayan, yenilikçi ve doğrudan performans artışına yansıyan özgün çözümleri geliştirmektedir.

Üst düzey yönetici mentorluğu alanında uluslararası akreditasyona sahip olan Acar, aynı zamanda konferans konuşmacısıdır. Bugüne kadar Garanti Bankası Travel Zone Gazetesi, Hürriyet Yenibiriş Dünyası Dergisi ve Sabah Gazetesi İşte İnsan’da köşe yazarlığı yapmıştır.